Join/Renew Now

Results - USATF Minnesota Association Junior Olympic Cross Country Championships

Licensed to Wayzata Results Inc. - Contractor License
                                      HY-TEK's Meet Manager 11/14/2014 07:41 PM
                               Eagan High School                               
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Islas, Daisy              06 Unattached             9:09.30  
  2 Silgen, Audrey            07 Unattached             9:56.30  
  3 Moore, Rebecca            06 Woodbury Ath           9:56.50  
  4 O'Keefe, Ella             07 Unattached            10:30.40  
 
3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ping, Lauren              05 Unattached            13:17.70  
  2 Braunshausen, Avery       05 Unattached            13:45.50  
 
3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Ping, Grace               03 Unattached            11:41.40  
  2 Becker, Jayda             03 Minnesota Sp          13:18.10  
  3 McCollor, Lauren          03 Unattached            13:24.40  
 
4k Run CC 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stach, Mallory            01 Minnesota Sp          17:04.40  
  2 Mendez, Emma              00 Woodbury Ath          17:54.10  
  3 Belzer, Mary              01 Unattached            18:12.30  
  4 Fahning, Breanna          00 Unattached            20:41.70  
 
5k Run CC 15-16 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Leslie, Grace             98 Unattached            20:49.50  
 
5k Run CC 17-18 Division Women
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stucky, Sierra            97 Unattached            21:32.60  
  2 Benner, Emma              97 Unattached            22:09.00  
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 McCollor, Daniel          06 Unattached             8:58.50  
  2 Nybeck, Kevin             07 Unattached             9:08.90  
  3 Ping, Jamison             08 Unattached             9:32.30  
  4 Braunshausen, Cole        07 Unattached             9:32.70  
  5 Becker, Ryan              06 Minnesota Sp           9:45.30  
  6 Belzer, John              07 Unattached            12:59.20  
 
3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Bearth, Aaron             04 Unattached            17:36.20  
 
3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Heimbach, Kolten          03 Unattached            12:16.90  
  2 Hall, Jacob               03 Unattached            13:47.70  
  3 Klein, Cole               03 Unattached            13:53.10  
  4 Scottum, Daniel           02 Unattached            14:05.10  
 
4k Run CC 13-14 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wyatt, Weston             00 Unattached            15:01.40  
 
5k Run CC 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Stucky, Jaxon             99 Unattached            19:57.40  
  2 Lawler, Sanjay            99 Unattached            22:01.40  
  3 Levin, Ben                99 Unattached            27:51.40  
 
5k Run CC 17-18 Division Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 LaChance, Bailey          97 Unattached            18:55.90  
© 2001-2022 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.