Join/Renew Now

Results - USATF Oklahoma Association Junior Olympic Cross Country Championships

Licensed to Oklahoma Jaguars Track Club
                                      HY-TEK's Meet Manager 11/20/2014 07:32 PM
                    Jenks America Track Club   - 11/9/2014                     
                      Mohawk Park, Polo Field - Tulsa, Ok                      
                                    Results                                    
 
2000 Meter Run 8 & Under Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Finals
  1 Fishback, Talawn          06 Eastside Ste                    8:45.75   10   
  2 Barber, Kate              08 Jenks Americ                    9:53.70    8   
  3 Dickens, Micah            06 Unattached                     10:29.53    6   
 
3k Run CC 9-10 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Women
  1 Rhein, Kennedie           04 Personal Bes                   13:29.06  
  2 Dickens, Hannah           04 Unattached                     15:03.35  
  3 Norman, Alexis            05 Jenks Americ                   16:56.16  
  4 Barber, Ryann             04 Jenks Americ                   16:56.73  
 
3k Run CC 11-12 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cruchon, Sabra            03 Personal Bes                   13:01.23  
  2 Brown, Ashland            02 Unattached                     14:39.46  
 
4k Run CC 13-14 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Soap, Tiquah              00 Jenks Americ                   17:43.38  
  2 Crawford, Jade            01 Personal Bes                   19:27.57  
  3 Pritchett, Bailey         00 Unattached                     19:39.47  
 
5k Run CC 15-16 Division Girls
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Mayo, Delaney             98 Unattached                     24:42.49  
  2 Carlson, Caitlin          98 Unattached                     36:11.19  
 
5k Run CC 17-18 Division Women
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Barber, Grace             97 Jenks Americ                   19:36.85  
  2 Roberts, Lauren           97 Unattached                     23:23.66  
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
Results - Men
  1 Dickens, Jonah            07 Unattached                      9:41.91  
  2 Bentley, Zachary          06 Unattached                     10:51.11  
 
3k Run CC 9-10 Division Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Howerton, Keith           05 Eastside Ste                   12:48.84  
  2 Aberle, Bryson            04 Unattached                     13:29.90  
  3 Faulconer, Peyton         05 Jenks Americ                   14:39.52  
  4 Pritchett, Jonathan       04 Unattached                     20:47.25  
 
3k Run CC 11-12 Division Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Soap, Ariel               03 Jenks Americ                   13:31.82  
 
4k Run CC 13-14 Division Boys
================================================================================
    Name                    Year Team                    Seed     Finals  Points
================================================================================
  1 Cope, Blake               00 Unattached                     14:55.56  
  2 Green, Landin             00 Jenks Americ                   15:06.68  
  3 Hullam, Daulton           00 Personal Bes                   15:32.49  
  4 Soap, Hosea               01 Jenks Americ                   17:01.90  
© 2001-2022 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.