Join/Renew Now

Licensed to USATF - Ohio - Association License
                                      HY-TEK's Meet Manager 11/17/2014 11:47 AM
                               Myrtle Beach, SC                                
                                    Results 

2000 Meter Run CC 8 & Under Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Women
  1 Railey, Kieleigh          08 Tri-State At          12:46.80  
  2 Thomas, Mariska           07 Capital City          19:00.00  
 
3k Run CC 9-10 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Meade, Elizabeth          04 Tri-State At          12:59.30  
  2 Armentrout, Chloe         05 Tri-State At          18:25.10  
  3 Loudermilk, Isabelle      05 Tri-State At          18:28.70  
 
3k Run CC 11-12 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Starcher, Victoria        02 Capital City          11:16.40  
  2 Milum, Laynie             03 Tri-State At          13:23.30  
  3 Judy, Jadyn               03 Hampshire St          13:27.00  
  4 Ragland, Logan            02 New River Ra          13:28.00  
  5 Humphrey, Alexandrea      02 New River Ra          13:40.40  
  6 Cornett, Katelyn          03 New River Ra          14:48.90  
  7 Anderson, Tess            02 Tri-State At          14:51.90  
  8 Thomas, Elecia            03 Capital City          14:52.70  
  9 Johnson, Haven            02 Tri-State At          18:53.50  
 10 Stewart, Jade             03 Tri-State At          20:39.50  
 11 Graham, MacKenzie         02 Tri-State At          20:40.00  
 
4k Run CC 13-14 Division Girls
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Wagner, Cameron           00 New River Ra          17:22.30  
  2 Holley, Makenzie          01 New River Ra          17:35.80  
  3 Childs, Madalyn           01 New River Ra          19:05.30  
 
2000 Meter Run CC 8 & Under Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
Results - Men
  1 Castro, Rowan             08 Capital City          11:02.90  
 
3k Run CC 9-10 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Chapman, Theron           04 Tri-State At          14:05.50  
 
3k Run CC 11-12 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Castro, Noah              02 Capital City          10:49.80  
  2 Gibson, Cooper            03 Capital City          11:20.00  
  3 Stewart, Zane             03 Tri-State At          13:00.20  
  4 McGinnis, Brennen         02 New River Ra          13:12.50  
  5 Vaught, Cooper            03 New River Ra          14:52.00  
 
4k Run CC 13-14 Division Boys
==========================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Gibson, Jackson           01 Capital City          13:51.60   1 
  2 Kominsky, Miles           00 New River Ra          14:16.90   1 
  3 Vaught, Ryan              00 New River Ra          14:19.00   2 
  4 Barbera, Chris            01 New River Ra          14:22.10   2 
  5 Carroll, Russell          01 Capital City          14:26.30   2 
  6 Middaugh, Brian           00 Capital City          14:55.10   1 
  7 Whaley, William           01 Capital City          15:04.50   1 
  8 Thompson, Jordan          01 Capital City          15:14.00   1 
  9 Sexton, Justin            00 New River Ra          15:24.40   1 
 10 Nay, Charles              00 New River Ra          15:46.30   1 
 11 Nay, Carter               01 New River Ra          15:55.40   1 
 12 Harrison, Chase           01 New River Ra          16:21.40   1 
 13 Lewis, Wyatt              00 New River Ra          16:28.80   2 
 14 Boone, Joshua             01 New River Ra          18:24.50   1 
 15 Long, Dylan               01 New River Ra          19:33.80   2 
 16 Mills, Kaleb              01 New River Ra          20:08.70   1 
 
5k Run CC 15-16 Division Boys
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Gress, Garrett            98 Unattached            18:06.10  
  2 Bowyer, Justice           98 New River Ra          21:31.60  
  3 Barbera, William          98 New River Ra          21:46.50  
  4 Long, Levi                99 New River Ra          21:46.80  
 
5k Run CC 17-18 Division Men
=======================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  Points
=======================================================================
  1 Harrison, Hayden          97 Unattached            17:03.80  
  2 Henley, Jacob             97 Unattached            17:22.40  
© 2001-2022 USA Track & Field, Inc. All Rights Reserved.